Boje probíhaly na tehdejší sovětské Ukrajině a Bělorusku, nikoli v Rusku.

Ukrajina a tanky
Když je pořád vynášena ruská armáda a utrpení ruského lidu za II. světové války a
Rusko je
adorováno jako vítěz nad nacizmem, je třeba dodat že to je další ze lží ruské propagandy. 

Boje probíhaly na tehdejší sovětské Ukrajině a Bělorusku, nikoli v Rusku. Není žádným tajemstvím, že když Němci postupovali za ustupující sovětskou armádou, měli před očima stále stejný obraz. Rudá armáda a jednotky NKVD vypalovaly vesnice a vraždili tisíce lidí a Němci přicházeli do vypálených vesnic s hromadami popravených. 

Není divu, že byl Wehrmacht na Ukrajině vítán jako osvoboditel. Němci okupovali pět procent území Ruska, zatímco Ukrajina byla okupovaná celá. Kromě Židů jejichž utrpení bylo nejhorší, nebyli největšími obětmi války Rusové ale Ukrajinci a Bělorusové, které už v předchozím meziválečném období vraždila, věznila a ponižovala právě vražedná komanda NKVD ovládaná Kremlem. V druhé světové válce nebojovala ruská armáda ale sovětská a v ní nepoměrně velkém počtu právě Ukrajinci.
Obviňování dnešní Ukrajiny z fašistických tendencí jak nám velkohubě předvádí ruská propaganda za pomoci místních kolaborantů není ovšem pravdivé. Sám Putin je obdivovatel filozofa Ivana Iljina který si ve stalinském duchu přál aby se Rusko stalo nacionalistickou diktaturou a tento..................................... by si rád zahrál roli světovládce a pilně kráčí ve šlépějích svých předchůdců, Stalina, Hitlera a Mao Ce Tunga.
Současný ruský pokus manipulovat veřejné mínění je tak neomalený a cynický, že ti, kdo jsou tak bláhoví že mu věří, se budou muset jednoho dne ptát sami sebe ve jménu čeho se tak dali oklamat. Pokud si fašističtí Rusové a jejich páté kolony oblékly kabát antifašismu a z fašizmu obviňují demokratické síly, pak tomu může věřit jen dokonalý zabedněnec.

Ukrajina je významná evropská země která v minulosti prošla takovou krvavou lázní, že si to jen stěží dokážeme představit. Je plná vzdělaných a ctižádostivých lidí kteří hledají další směřování země a o tom že to budou po staletích ruské poroby mít dlouho těžké, nemůže být sporu. Ukrajinci dnes pokládají skutečné oběti na oltář naděje na členství v Evropské unii. To jak se k Ukrajině postavíme, jakou jí podáme pomocnou ruku a jak ji budeme podporovat je skutečným prubířským kamenem kvality Evropy nikoli nějaká řešení migrantské, Rusy způsobené, krize.

Kdybych věřil v Boha, tak bych se za Ukrajinu modlil. Takhle ji mohu jen popřát mnoho štěstí, bude ho potřebovat.

Sociální sítě FB, Jindřich Čech

Popular Posts

NEVÍTE KAM DÁL?

1968 ABBA Accordeon Afrika Agáta Aktuální info Alphaville Amerika Analogie Analýza Andrej Kiska Anna Kurnikova au-pair Basshunter Bažant na špeku Brandi Carlile Brilianty Bylinky Cestování Cestování. Moře Cicero Civilizace czaktualne CZportal český folklor a tance Člověk a Nemoc Debaty a názory Den boje za svobodu a demokracii Diamanty Die Moldau Dies irae Diktatura Diskuze Dobromysl obecná Dobrý vtip Drahé kameny Dvorak From the New World Dvořák Edith Piaf Eric Clapton Etické a humánní principy evergreen Evropská unie Exekutor v česku Facebook Fejeton Forever Young Fotografie Google Guláš - dančí Harlej Historie Hlad Hledání Hledání na internetu Houby Humor Imunita kojení a spánek Internetové smetiště Islám Izrael Jaro Kačaba Kaddafi Kamenný most Karel Kryl Kariera Káva kávovar Kelly Family Kobane Komunitní sítě Korsika Krakonoš Králíček obecný Kritické myšlení Krkonoše kuchyně Kuras Kuřecí Lady Gaga Lara Fabian Láska Legendy taneční hudby Lékař Lékař a bylinky Les Lyžování Manipulace Markéta Šichtařová Martinské Holé Mobbing Monitorovací přístroje Moře Moudro Moudrost věků Mozart Můj pohled na svět Mustafa Kemal Atatürk Názory News Novinky O dobrodiních O nejvyšším dobru a zlu Ornitologie Ovar Peníze Petra Procházková Petrova Bouda Pirati.cz Počasí Podnikání Pohádky Politika Pověz mi co jíš... Povodně Prezident Předjaří Příběhy Příroda Přítel rodiny Psychopatologie Ptáci Radujme se Relax Rostou Rusko a zlo Rušičky Řecko Sametová revoluce Santorini Selský rozum Seneca Smetana Socialismus Sociální sítě Sokrates Stoicismus Strach Svoboda Symphony no. 9 Šikana Šmejdi Švejk Tanky a Ukrajina teen song's Tenis Tenkrát na východě Tenkrát na Západě Teroristé The Beach Boys The ultimate western Trautenberk Trpajzlíci U řeky Události na internetu Události ve světě Ukrajina Urska Zolnir Slovenia Judo Úředník Václav Havel Válka Vánoce Velký švýcarský salašnický pes Verše Vietnam Vlasta Burian Volkswagen WCstory Wimbledon Za vaši a naši svobodu Zákon Zánět močových cest Ze smetiště internetu Zelené Zimní sporty Žáby Židovské Život na dlani

Vybraný příspěvek

STRACH a společnost. Pomalu i dost rychle se vytrácí rozum ve svobodné zemi? Takhle se jako společnost necháme státem vydírat? Já říkám "Nedej se člověče zalepit strachem a šikanou!"

MARKÉTA ŠICHTAŘOVÁ Dlouho to vypadalo, že základem společnosti je rodina  (a leckdo se zastydlou pubertou by ještě dodal, že zákl...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...