Diskuze to jsou otázky a názory i návrhy na jejich řešení. Kde dobré myšlenky sídlí? Selský rozum odpoví!

Romantické místo a pohodový den
Myslím, že nám hrozí pokušení probrat na sociálních sítích v bláznivém zrychlení celou řadu principiálních otázek. 
Bojím se přitom každého všelidového řešení problémů, které jsou nesmírně složité a vyžadují věcnou diskusi. Tak, jako mám hrůzu z multikulturní ideologie a z bezhlavého přijímání imigrantů z blízkého Východu, tak mám také hrůzu z antimuslimských verbálních orgií. Vedle svobody slova je totiž třeba bránit také svobodu vyznání. Miluju všechny ústavní svobody dohromady a každou zvlášť.

 To vůbec neznamená, že si představuji budoucí Českou republiku jako zemi posetou mešitami. Představuji si ji i nadále jako svobodnou a tolerantní zemi, která je jednak pluralitní, ale zároveň také bezpečná. Prostě bych tu chtěl maximálně varovat před jednoduchými soudy, podle nichž jsou vinni všichni muslimové nebo dokonce všechna náboženství. Za kriminální čin nese vinu vždy jen konkrétní pachatel. Za naivní multikulturní ideologii nese zodpovědnost každý, kdo ji bez smyslu pro realitu šíří. A za hnusný a nenávistný fanatismus nese vinu jak ten, kdo ho šíří a také i ten, kdo ho toleruje.

 Za slabou Evropu, která ztrácí svoji vitální sílu, své ideály a své civilizační kořeny nese zodpovědnost dohromady celá evropská společnost.


Pavel Šafr, sociální sítě

NEVÍTE KAM DÁL?

1968 ABBA Accordeon Afrika Agáta Aktuální info Alphaville Amerika Analogie Analýza Andrej Kiska Anna Kurnikova au-pair Basshunter Brandi Carlile Brilianty Bylinky Cestování Cestování. Moře Cicero Civilizace czaktualne CZportal český folklor a tance Člověk a Nemoc Debaty a názory Den boje za svobodu a demokracii Diamanty Die Moldau Dies irae Diktatura Diskuze Dobromysl obecná Dobrý vtip Drahé kameny Dvorak From the New World Dvořák Edith Piaf Eric Clapton Etické a humánní principy evergreen Evropská unie Exekutor v česku Facebook Fejeton Forever Young Fotografie Google Harlej Historie Hlad Hledání Hledání na internetu Houby Humor Imunita kojení a spánek Internetové smetiště Islám Izrael Jaro Kačaba Kaddafi Kamenný most Karel Kryl Kariera Káva kávovar Kelly Family Kobane Komunitní sítě Korsika Kritické myšlení Krokonoše Kuras Lady Gaga Lara Fabian Láska Legendy taneční hudby Lékař Lékař a bylinky Les Lyžování Manipulace Markéta Šichtařová Martinské Holé Mobbing Monitorovací přístroje Moře Moudro Moudrost věků Mozart Můj pohled na svět Mustafa Kemal Atatürk Názory News Novinky O dobrodiních O nejvyšším dobru a zlu Ovar Peníze Petra Procházková Petrova Bouda Pirati.cz Počasí Podnikání Pohádky Politika Pověz mi co jíš... Povodně Prezident Předjaří Příběhy Příroda Přítel rodiny Psychopatologie Ptáci Radujme se Relax Rostou Rusko a zlo Rušičky Řecko Sametová revoluce Santorini Selský rozum Seneca Smetana Socialismus Sociální sítě Sokrates Stoicismus Strach Svoboda Symphony no. 9 Šikana Šmejdi Švejk Tanky a Ukrajina teen song's Tenis Tenkrát na východě Tenkrát na Západě Teroristé The Beach Boys The ultimate western Trautenberk Trpajzlíci U řeky Události na internetu Události ve světě Ukrajina Urska Zolnir Slovenia Judo Úředník Václav Havel Válka Vánoce Velký švýcarský salašnický pes Verše Vlasta Burian Volkswagen WCstory Wimbledon Za vaši a naši svobodu Zákon Ze smetiště internetu Zelené Zimní sporty Židovské Život na dlani

Popular Posts

Vybraný příspěvek

STRACH a společnost. Pomalu i dost rychle se vytrácí rozum ve svobodné zemi? Takhle se jako společnost necháme státem vydírat? Já říkám "Nedej se člověče zalepit strachem a šikanou!"

MARKÉTA ŠICHTAŘOVÁ Dlouho to vypadalo, že základem společnosti je rodina  (a leckdo se zastydlou pubertou by ještě dodal, že zákl...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...