Prezidenti a připomenutí výročí sametové revoluce z projevu Andrej Kiska

 Závidím Vám, že můžete býti hrdí na svého prezidenta! Třeba se toho ČR také někdy dočká...

Stačí se podívat a srovnání prezidentů...se nabízí


NOVEMBER 1989 
nám pripomína, akú moc a akú silu majú hodnoty, o ktoré vtedy išlo: sloboda, pravda, nádej, dôstojnosť, spravodlivosť, slušnosť. Akú majú tieto hodnoty moc a silu, ak ľudia nájdu vieru v samých seba, ak sa za tieto hodnoty postavia, hoci v tej chvíli nemôžu vedieť, ako dopadnú dejiny. 
Sme slobodní a za chyby, ktoré sme odvtedy urobili, nemôže 17. november. Nikdy do roku 1989 nebolo Slovensko také slobodné - a 25 rokov odvtedy bolo najdlhším obdobím slobody v celých našich dejinách. 
Chcem zagratulovať ľuďom na Slovensku, občanom Slovenskej republiky, pretože ste to vy, kto ste sa o tých 25 rokov slobody pričinili.
Vďaka slobode sme spoznali ale aj vlastné nedostatky a chyby, ktoré sme pred 25 rokmi o sebe nevedeli. Alebo sme si ich nechceli pripustiť. Tak, ako v mnohých ďalších krajinách, obávame sa o povahu našej demokracie, ak sa z nej vytrácajú hodnoty. 
Potrebujeme v sebe nájsť dostatok novej energie, ako prekonať občiansku pasivitu, únavu, rezignáciu. Potrebujeme si pripomínať, že nie je nič také ako "my a oni". Pretože nič nie je dané, dokiaľ sa s tým sami nezmierime.


Zdroj: Andrej Kiska

NEVÍTE KAM DÁL?

1968 ABBA Accordeon Afrika Agáta Aktuální info Alphaville Amerika Analogie Analýza Andrej Kiska Anna Kurnikova au-pair Basshunter Brandi Carlile Brilianty Bylinky Cestování Cestování. Moře Cicero Civilizace czaktualne CZportal český folklor a tance Člověk a Nemoc Debaty a názory Den boje za svobodu a demokracii Diamanty Die Moldau Dies irae Diktatura Diskuze Dobromysl obecná Dobrý vtip Drahé kameny Dvorak From the New World Dvořák Edith Piaf Eric Clapton Etické a humánní principy evergreen Evropská unie Exekutor v česku Facebook Fejeton Forever Young Fotografie Google Harlej Historie Hlad Hledání Hledání na internetu Houby Humor Imunita kojení a spánek Internetové smetiště Islám Izrael Jaro Kačaba Kaddafi Kamenný most Karel Kryl Kariera Káva kávovar Kelly Family Kobane Komunitní sítě Korsika Kritické myšlení Krokonoše Kuras Lady Gaga Lara Fabian Láska Legendy taneční hudby Lékař Lékař a bylinky Les Lyžování Manipulace Markéta Šichtařová Martinské Holé Mobbing Monitorovací přístroje Moře Moudro Moudrost věků Mozart Můj pohled na svět Mustafa Kemal Atatürk Názory News Novinky O dobrodiních O nejvyšším dobru a zlu Ovar Peníze Petra Procházková Petrova Bouda Pirati.cz Počasí Podnikání Pohádky Politika Pověz mi co jíš... Povodně Prezident Předjaří Příběhy Příroda Přítel rodiny Psychopatologie Ptáci Radujme se Relax Rostou Rusko a zlo Rušičky Řecko Sametová revoluce Santorini Selský rozum Seneca Smetana Socialismus Sociální sítě Sokrates Stoicismus Strach Svoboda Symphony no. 9 Šikana Šmejdi Švejk Tanky a Ukrajina teen song's Tenis Tenkrát na východě Tenkrát na Západě Teroristé The Beach Boys The ultimate western Trautenberk Trpajzlíci U řeky Události na internetu Události ve světě Ukrajina Urska Zolnir Slovenia Judo Úředník Václav Havel Válka Vánoce Velký švýcarský salašnický pes Verše Vlasta Burian Volkswagen WCstory Wimbledon Za vaši a naši svobodu Zákon Ze smetiště internetu Zelené Zimní sporty Židovské Život na dlani

Popular Posts

Vybraný příspěvek

STRACH a společnost. Pomalu i dost rychle se vytrácí rozum ve svobodné zemi? Takhle se jako společnost necháme státem vydírat? Já říkám "Nedej se člověče zalepit strachem a šikanou!"

MARKÉTA ŠICHTAŘOVÁ Dlouho to vypadalo, že základem společnosti je rodina  (a leckdo se zastydlou pubertou by ještě dodal, že zákl...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...