Sociální síť facebook tajně experimentovala se svými uživateli

Na sociální síti je relaxace nebo stress?
Na sociální síti přátel Facebooku je relaxace nebo stress?

Sociální síť Facebook  manipulovala s příspěvky svých uživatelů.

 Na jejich zdi filtrovala negativní nebo pozitivní zprávy a následně zkoumala, jak se dotyčným změní jejich vlastní aktivita.
Pokus měl zjistit, jaký vliv mají na naši aktivitu na Facebooku příspěvky ostatních. Nic netušícím uživatelům byly na jejich zdi filtrovány pozitivní či negativní příspěvky. Na základě toho pak lidé z Facebooku zkoumali jejich následnou aktivitu na sociální síti.  "Facebook tajně manipuluje se svými uživateli, aby je učinil smutnými," napsala na svém Twitteru americká aktivistka Lauren Weinstein, která se zabývá moderními technologiemi. Taková manipulace ale může mít neblahé důsledky, upozornila.  Tweet doprovodila fotografií muže, který chce spáchat sebevraždu.

Mezi právníky, politiky a internetovými aktivisty vyvolal experiment pohoršení. Označili jej za skandální, strašidelný a znepokojivý.

Facebook má vůbec skandální obsah a filtruje pozitivní uživatele...více se sleduje a hlavně sdílí ten hnus, špína humor, lidská smetiště a moral insanity. Pozoruji to už dlouhou dobu, tady se dobrá práce a pozitivní příspěvky neudrží - nikdo je nevidí (prostě nejsou nějak zmizí).

 O stránkách nemluvím - ty jsou silně kráceny na viditelnosti!


Ze zdroje: aktualne.cz

NEVÍTE KAM DÁL?

1968 ABBA Accordeon Afrika Agáta Aktuální info Alphaville Amerika Analogie Analýza Andrej Kiska Anna Kurnikova au-pair Basshunter Brandi Carlile Brilianty Bylinky Cestování Cestování. Moře Cicero Civilizace czaktualne CZportal český folklor a tance Člověk a Nemoc Debaty a názory Den boje za svobodu a demokracii Diamanty Die Moldau Dies irae Diktatura Diskuze Dobromysl obecná Dobrý vtip Drahé kameny Dvorak From the New World Dvořák Edith Piaf Eric Clapton Etické a humánní principy evergreen Evropská unie Exekutor v česku Facebook Fejeton Forever Young Fotografie Google Harlej Historie Hlad Hledání Hledání na internetu Houby Humor Imunita kojení a spánek Internetové smetiště Islám Izrael Jaro Kačaba Kaddafi Kamenný most Karel Kryl Kariera Káva kávovar Kelly Family Kobane Komunitní sítě Korsika Kritické myšlení Krokonoše Kuras Lady Gaga Lara Fabian Láska Legendy taneční hudby Lékař Lékař a bylinky Les Lyžování Manipulace Markéta Šichtařová Martinské Holé Mobbing Monitorovací přístroje Moře Moudro Moudrost věků Mozart Můj pohled na svět Mustafa Kemal Atatürk Názory News Novinky O dobrodiních O nejvyšším dobru a zlu Ovar Peníze Petra Procházková Petrova Bouda Pirati.cz Počasí Podnikání Pohádky Politika Pověz mi co jíš... Povodně Prezident Předjaří Příběhy Příroda Přítel rodiny Psychopatologie Ptáci Radujme se Relax Rostou Rusko a zlo Rušičky Řecko Sametová revoluce Santorini Selský rozum Seneca Smetana Socialismus Sociální sítě Sokrates Stoicismus Strach Svoboda Symphony no. 9 Šikana Šmejdi Švejk Tanky a Ukrajina teen song's Tenis Tenkrát na východě Tenkrát na Západě Teroristé The Beach Boys The ultimate western Trautenberk Trpajzlíci U řeky Události na internetu Události ve světě Ukrajina Urska Zolnir Slovenia Judo Úředník Václav Havel Válka Vánoce Velký švýcarský salašnický pes Verše Vlasta Burian Volkswagen WCstory Wimbledon Za vaši a naši svobodu Zákon Ze smetiště internetu Zelené Zimní sporty Židovské Život na dlani

Popular Posts

Vybraný příspěvek

STRACH a společnost. Pomalu i dost rychle se vytrácí rozum ve svobodné zemi? Takhle se jako společnost necháme státem vydírat? Já říkám "Nedej se člověče zalepit strachem a šikanou!"

MARKÉTA ŠICHTAŘOVÁ Dlouho to vypadalo, že základem společnosti je rodina  (a leckdo se zastydlou pubertou by ještě dodal, že zákl...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...