Karel Kryl to říkal dobře: …“při revoluci cinkají hilzny, ne klíče!“…A Sokrates už dlouho před naším letopočtem prohlásil, že demokracie je vláda lůzy.

Pohádky jako manipulace dětského světa

Karel Kryl bard svobody české
Aleister Perdurabo
LEX TALIONIS

Tento pojem je složen ze dvou slov:
Lex (lat. - "zákon") a Talion (lat. „talio“ - odplata)
Znamená to odplácet stejné stejným – jedna ze zásad starověkého trestního práva (ius talionis), vycházející z tehdejšího vnímání práva.
Jeho původ je prehistorický, první písemné zmínky o něm pocházejí ze staré Mezopotámie....

Co ale v Česku?

Na změny už je dlouho pozdě...ono stačilo se v roce 1989 se členy KSČ nepárat a nespolčovat - prostě jim jen zákonem sebrat na dvacet let právo volit a být volen, dát jim zákaz soukromého podnikání (proti kterému tak krvavě bojovali) a současně na doživotí zákaz výkonu funkcí ve státní správě.
Od okresních tajemníků KSČ výše - nepodmíněné tresty za aktivní službu ve zločinecké organizaci v rozmezí 10 let až doživotí (podle "zásluh").
Estébáky jako vykonavatele represí potrestat obdobně, navíc na doživotí zbavit občanských práv. Totéž u prokazatelných agentů a udavačů.

1 400 000 tehdejších členů a kandidátů KSČ - řadových i "věrchušek" - by se tak dostalo "mimo hru" - a dnes by nebyli ani "kmotři", ani klausové, paroubkové, zemanové, kalouskové, rusnokové, babišové a nečasové...
Jen pitomec se ještě dnes může domnívat, že se tehdejší „soudruzi“ zalekli velice hlomozivého cinkotu klíčků a tiše se vytratili do kanálů zapomnění.
Ti schopnější totiž již seděli na kufrech s penězi a vyčkávali, až se stanou „kapitány průmyslu“ či zasednou za tučné bakšiše ve státních úřadech, v parlamentu nebo dozorčích radách erárem ovládaných podniků.
Prostě to chtělo tenkrát „vyčistit chlív“.
  Karel Kryl to říkal dobře: …“při revoluci cinkají hilzny, ne klíče!“…. Ale na to Češi ani tehdy „nedorostli“ a nejsou toho schopni ani dnes. A tak si vlastně nemají proč stěžovat – mají přesně to, co chtěli a co „potvrzují“ při každých volbách.
Jistý Adolf už dávno řekl, že dav je jen manipulovatelné stádo ovcí.
A Sokrates už dlouho před naším letopočtem prohlásil, že demokracie je vláda lůzy – a to zdaleka nemohl nic vědět o českém národu Švejků a „vepřo zelo knedlíků“ - to by možná použil ještě ostřejší výrazy...
Co byste „novými“ volbami chtěli dosáhnout?
V té formě, v jaké dnešní „demokratické“ volby v Česku jsou, dopadnou vždy jen tak, jak se očekává.

Není třeba „měnit politiky“ – bylo by třeba „vyměnit voli(y)če“.

Ale kde vzít nové a nekrást?       Lubomír Pořízka

Popular Posts

NEVÍTE KAM DÁL?

1968 ABBA Accordeon Afrika Agáta Aktuální info Alphaville Amerika Analogie Analýza Andrej Kiska Anna Kurnikova au-pair Basshunter Bažant na špeku Brandi Carlile Brilianty Bylinky Cestování Cestování. Moře Cicero Civilizace czaktualne CZportal český folklor a tance Člověk a Nemoc Debaty a názory Den boje za svobodu a demokracii Diamanty Die Moldau Dies irae Diktatura Diskuze Dobromysl obecná Dobrý vtip Drahé kameny Dvorak From the New World Dvořák Edith Piaf Eric Clapton Etické a humánní principy evergreen Evropská unie Exekutor v česku Facebook Fejeton Forever Young Fotografie Google Guláš - dančí Harlej Historie Hlad Hledání Hledání na internetu Houby Humor Imunita kojení a spánek Internetové smetiště Islám Izrael Jaro Kačaba Kaddafi Kamenný most Karel Kryl Kariera Káva kávovar Kelly Family Kobane Komunitní sítě Korsika Krakonoš Králíček obecný Kritické myšlení Krkonoše kuchyně Kuras Kuřecí Lady Gaga Lara Fabian Láska Legendy taneční hudby Lékař Lékař a bylinky Les Lyžování Manipulace Markéta Šichtařová Martinské Holé Mobbing Monitorovací přístroje Moře Moudro Moudrost věků Mozart Můj pohled na svět Mustafa Kemal Atatürk Názory News Novinky O dobrodiních O nejvyšším dobru a zlu Ornitologie Ovar Peníze Petra Procházková Petrova Bouda Pirati.cz Počasí Podnikání Pohádky Politika Pověz mi co jíš... Povodně Prezident Předjaří Příběhy Příroda Přítel rodiny Psychopatologie Ptáci Radujme se Relax Rostou Rusko a zlo Rušičky Řecko Sametová revoluce Santorini Selský rozum Seneca Smetana Socialismus Sociální sítě Sokrates Stoicismus Strach Svoboda Symphony no. 9 Šikana Šmejdi Švejk Tanky a Ukrajina teen song's Tenis Tenkrát na východě Tenkrát na Západě Teroristé The Beach Boys The ultimate western Trautenberk Trpajzlíci U řeky Události na internetu Události ve světě Ukrajina Urska Zolnir Slovenia Judo Úředník Václav Havel Válka Vánoce Velký švýcarský salašnický pes Verše Vietnam Vlasta Burian Volkswagen WCstory Wimbledon Za vaši a naši svobodu Zákon Zánět močových cest Ze smetiště internetu Zelené Zimní sporty Žáby Židovské Život na dlani

Vybraný příspěvek

STRACH a společnost. Pomalu i dost rychle se vytrácí rozum ve svobodné zemi? Takhle se jako společnost necháme státem vydírat? Já říkám "Nedej se člověče zalepit strachem a šikanou!"

MARKÉTA ŠICHTAŘOVÁ Dlouho to vypadalo, že základem společnosti je rodina  (a leckdo se zastydlou pubertou by ještě dodal, že zákl...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...