Sociální patologie postkomunistického světa je neuvěřitelná. Třicet či padesát procent obyvatelstva má prostě pořád vymytý mozek. Základy retrosocialismu.

Nerozumím tomu, proč by měla být Merkelová považovaná za poraženou v posledních zemských
Vepřo knedlo zelo
volbách. Závidím Němcům jejich silné tradiční politické strany, které si i v těžké době vedou dobře.

 Nesystémové, populistické a extrémistické strany se uplaťňují ve větší míře jen tam, kde byl komunismus.

Sociální patologie postkomunistického světa je neuvěřitelná. Třicet či padesát procent obyvatelstva má prostě pořád vymytý mozek.

Tam, kde bylo DDR, tam je demokracie slabá. Jako u nás. Je na tom zřetelné, jak hluboká je destrukce všech hodnot ve společnosti, která prošla zvráceným systémem komunismu. I po čtvrt století. To je jediná výrazná věc, kterou jsem si odnesl z německých zemských voleb. A to, že komunisté a xenofóbní Klausovi spojenci z AfD kralují jen tam, kde vládl ruský bolševismus, to mluví opravdu za všechno. Usilovat o západní profil postkomunistické země je těžší, než jsme si mysleli. O to je ta snaha důležitější.


Pavel Šafr


Poznámka:

  Tenkrát na Východě jak to bylo a otevřete si klikem nostalgie.
NEVÍTE KAM DÁL?

1968 ABBA Accordeon Afrika Agáta Aktuální info Alphaville Amerika Analogie Analýza Andrej Kiska Anna Kurnikova au-pair Basshunter Brandi Carlile Brilianty Bylinky Cestování Cestování. Moře Cicero Civilizace czaktualne CZportal český folklor a tance Člověk a Nemoc Debaty a názory Den boje za svobodu a demokracii Diamanty Die Moldau Dies irae Diktatura Diskuze Dobromysl obecná Dobrý vtip Drahé kameny Dvorak From the New World Dvořák Edith Piaf Eric Clapton Etické a humánní principy evergreen Evropská unie Exekutor v česku Facebook Fejeton Forever Young Fotografie Google Harlej Historie Hlad Hledání Hledání na internetu Houby Humor Imunita kojení a spánek Internetové smetiště Islám Izrael Kačaba Kaddafi Kamenný most Karel Kryl Kariera Káva kávovar Kelly Family Kobane Komunitní sítě Korsika Kritické myšlení Krokonoše Kuras Lady Gaga Lara Fabian Láska Legendy taneční hudby Lékař Lékař a bylinky Les Lyžování Manipulace Markéta Šichtařová Martinské Holé Mobbing Monitorovací přístroje Moře Moudro Moudrost věků Mozart Můj pohled na svět Mustafa Kemal Atatürk Názory News Novinky O dobrodiních O nejvyšším dobru a zlu Ovar Peníze Petra Procházková Petrova Bouda Pirati.cz Počasí Podnikání Pohádky Politika Pověz mi co jíš... Povodně Prezident Předjaří Příběhy Příroda Přítel rodiny Psychopatologie Radujme se Relax Rostou Rusko a zlo Rušičky Řecko Sametová revoluce Santorini Selský rozum Seneca Smetana Socialismus Sociální sítě Sokrates Stoicismus Strach Svoboda Symphony no. 9 Šikana Šmejdi Švejk Tanky a Ukrajina teen song's Tenis Tenkrát na východě Tenkrát na Západě Teroristé The Beach Boys The ultimate western Trautenberk Trpajzlíci U řeky Události na internetu Události ve světě Ukrajina Urska Zolnir Slovenia Judo Úředník Václav Havel Válka Vánoce Velký švýcarský salašnický pes Verše Vlasta Burian Volkswagen WCstory Wimbledon Za vaši a naši svobodu Zákon Ze smetiště internetu Zelené Zimní sporty Židovské Život na dlani

Popular Posts

Vybraný příspěvek

STRACH a společnost. Pomalu i dost rychle se vytrácí rozum ve svobodné zemi? Takhle se jako společnost necháme státem vydírat? Já říkám "Nedej se člověče zalepit strachem a šikanou!"

MARKÉTA ŠICHTAŘOVÁ Dlouho to vypadalo, že základem společnosti je rodina  (a leckdo se zastydlou pubertou by ještě dodal, že zákl...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...