Sociální patologie postkomunistického světa je neuvěřitelná. Třicet či padesát procent obyvatelstva má prostě pořád vymytý mozek. Základy retrosocialismu.

Nerozumím tomu, proč by měla být Merkelová považovaná za poraženou v posledních zemských
Vepřo knedlo zelo
volbách. Závidím Němcům jejich silné tradiční politické strany, které si i v těžké době vedou dobře.

 Nesystémové, populistické a extrémistické strany se uplaťňují ve větší míře jen tam, kde byl komunismus.

Sociální patologie postkomunistického světa je neuvěřitelná. Třicet či padesát procent obyvatelstva má prostě pořád vymytý mozek.

Tam, kde bylo DDR, tam je demokracie slabá. Jako u nás. Je na tom zřetelné, jak hluboká je destrukce všech hodnot ve společnosti, která prošla zvráceným systémem komunismu. I po čtvrt století. To je jediná výrazná věc, kterou jsem si odnesl z německých zemských voleb. A to, že komunisté a xenofóbní Klausovi spojenci z AfD kralují jen tam, kde vládl ruský bolševismus, to mluví opravdu za všechno. Usilovat o západní profil postkomunistické země je těžší, než jsme si mysleli. O to je ta snaha důležitější.


Pavel Šafr


Poznámka:

  Tenkrát na Východě jak to bylo a otevřete si klikem nostalgie.
Popular Posts

NEVÍTE KAM DÁL?

O nejvyšším dobru a zlu Tenkrát na východě Dies irae Ze smetiště internetu Svoboda Sociální sítě Den boje za svobodu a demokracii czaktualne Kariera Historie Dobrý vtip Můj pohled na svět Příroda Radujme se Události ve světě Analogie Internetové smetiště Ukrajina Válka CZportal Peníze Sametová revoluce Facebook Trpajzlíci Za vaši a naši svobodu Cestování Fotografie Humor Islám Láska Pověz mi co jíš... Prezident Teroristé evergreen teen song's Amerika Debaty a názory Etické a humánní principy Google Tenkrát na Západě Aktuální info Analýza Dvorak From the New World Fejeton Hledání na internetu Komunitní sítě Legendy taneční hudby News Novinky Názory Politika Příběhy Události na internetu Člověk a Nemoc Řecko Život na dlani Afrika Brilianty Cestování. Moře Civilizace Diamanty Diktatura Drahé kameny Evropská unie Hledání Izrael Kaddafi Karel Kryl Korsika Les Lyžování Lékař Markéta Šichtařová Martinské Holé Moudro Počasí Psychopatologie Předjaří Rusko a zlo Santorini Selský rozum Seneca Socialismus The ultimate western Zimní sporty český folklor a tance Šmejdi Židovské 1968 ABBA Accordeon Agáta Alphaville Andrej Kiska Anna Kurnikova Basshunter Brandi Carlile Bylinky Cicero Die Moldau Diskuze Dobromysl obecná Dvořák Edith Piaf Eric Clapton Exekutor v česku Forever Young Harlej Hlad Houby Imunita kojení a spánek Kamenný most Kačaba Kelly Family Kobane Kritické myšlení Krokonoše Kuras Káva Lady Gaga Lara Fabian Lékař a bylinky Manipulace Mobbing Monitorovací přístroje Moudrost věků Mozart Moře Mustafa Kemal Atatürk O dobrodiních Ovar Petra Procházková Petrova Bouda Pirati.cz Podnikání Pohádky Povodně Přítel rodiny Relax Rostou Rušičky Smetana Sokrates Stoicismus Strach Symphony no. 9 Tanky a Ukrajina Tenis The Beach Boys Trautenberk U řeky Urska Zolnir Slovenia Judo Velký švýcarský salašnický pes Verše Vlasta Burian Volkswagen Václav Havel Vánoce WCstory Wimbledon Zelené Zákon au-pair kávovar Úředník Šikana Švejk

Vybraný příspěvek

Dobrý vtip! Židovský....

Grilování....steak Do domu vedle početné katolické rodiny se nastěhoval Žid. Každý pátek, v den tradičního katolického půstu, když katol...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...