Diskuze to jsou otázky a názory i návrhy na jejich řešení. Kde dobré myšlenky sídlí? Selský rozum odpoví!

Romantické místo a pohodový den
Myslím, že nám hrozí pokušení probrat na sociálních sítích v bláznivém zrychlení celou řadu principiálních otázek. 
Bojím se přitom každého všelidového řešení problémů, které jsou nesmírně složité a vyžadují věcnou diskusi. Tak, jako mám hrůzu z multikulturní ideologie a z bezhlavého přijímání imigrantů z blízkého Východu, tak mám také hrůzu z antimuslimských verbálních orgií. Vedle svobody slova je totiž třeba bránit také svobodu vyznání. Miluju všechny ústavní svobody dohromady a každou zvlášť.

 To vůbec neznamená, že si představuji budoucí Českou republiku jako zemi posetou mešitami. Představuji si ji i nadále jako svobodnou a tolerantní zemi, která je jednak pluralitní, ale zároveň také bezpečná. Prostě bych tu chtěl maximálně varovat před jednoduchými soudy, podle nichž jsou vinni všichni muslimové nebo dokonce všechna náboženství. Za kriminální čin nese vinu vždy jen konkrétní pachatel. Za naivní multikulturní ideologii nese zodpovědnost každý, kdo ji bez smyslu pro realitu šíří. A za hnusný a nenávistný fanatismus nese vinu jak ten, kdo ho šíří a také i ten, kdo ho toleruje.

 Za slabou Evropu, která ztrácí svoji vitální sílu, své ideály a své civilizační kořeny nese zodpovědnost dohromady celá evropská společnost.


Pavel Šafr, sociální sítě

Popular Posts

NEVÍTE KAM DÁL?

O nejvyšším dobru a zlu Tenkrát na východě Dies irae Ze smetiště internetu Svoboda Sociální sítě Den boje za svobodu a demokracii czaktualne Kariera Historie Dobrý vtip Můj pohled na svět Příroda Radujme se Události ve světě Analogie Internetové smetiště Ukrajina Válka CZportal Peníze Sametová revoluce Facebook Trpajzlíci Za vaši a naši svobodu Cestování Fotografie Humor Islám Láska Pověz mi co jíš... Prezident Teroristé evergreen teen song's Amerika Debaty a názory Etické a humánní principy Google Tenkrát na Západě Aktuální info Analýza Dvorak From the New World Fejeton Hledání na internetu Komunitní sítě Legendy taneční hudby News Novinky Názory Politika Příběhy Události na internetu Člověk a Nemoc Řecko Život na dlani Afrika Brilianty Cestování. Moře Civilizace Diamanty Diktatura Drahé kameny Evropská unie Hledání Izrael Kaddafi Karel Kryl Korsika Les Lyžování Lékař Markéta Šichtařová Martinské Holé Moudro Počasí Psychopatologie Předjaří Rusko a zlo Santorini Selský rozum Seneca Socialismus The ultimate western Zimní sporty český folklor a tance Šmejdi Židovské 1968 ABBA Accordeon Agáta Alphaville Andrej Kiska Anna Kurnikova Basshunter Brandi Carlile Bylinky Cicero Die Moldau Diskuze Dobromysl obecná Dvořák Edith Piaf Eric Clapton Exekutor v česku Forever Young Harlej Hlad Houby Imunita kojení a spánek Kamenný most Kačaba Kelly Family Kobane Kritické myšlení Krokonoše Kuras Káva Lady Gaga Lara Fabian Lékař a bylinky Manipulace Mobbing Monitorovací přístroje Moudrost věků Mozart Moře Mustafa Kemal Atatürk O dobrodiních Ovar Petra Procházková Petrova Bouda Pirati.cz Podnikání Pohádky Povodně Přítel rodiny Relax Rostou Rušičky Smetana Sokrates Stoicismus Strach Symphony no. 9 Tanky a Ukrajina Tenis The Beach Boys Trautenberk U řeky Urska Zolnir Slovenia Judo Velký švýcarský salašnický pes Verše Vlasta Burian Volkswagen Václav Havel Vánoce WCstory Wimbledon Zelené Zákon au-pair kávovar Úředník Šikana Švejk

Vybraný příspěvek

Dobrý vtip! Židovský....

Grilování....steak Do domu vedle početné katolické rodiny se nastěhoval Žid. Každý pátek, v den tradičního katolického půstu, když katol...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...